Študenti

V tejto časti nájdete zaujímavé materiály a zdroje, ktoré vám pomôžu pri príprave do školy. Ak potrebujete vypracovať seminárnu prácu alebo sa chcete iba dozvedieť viac o peniazoch, ktorými platíte, ste na dobrom mieste. Môžete sa tiež zapojiť do stredoškolskej súťaže Generácia €uro, ktorú NBS organizuje každý rok spolu s ECB a ostatnými centrálnymi bankami Eurosystému.

 

Workshopy

Finančná gramotnosť v súvislostiach

 

Hry a kvízy

EURO CASH ACADEMY

V inovovanej aplikácii Euro Cash Academy nájdete informácie o eurových bankovkách a ich ochranných prvkoch. Používatelia sa o jednotlivých prvkoch môžu dozvedieť viac prostredníctvom jednoduchého kvízu alebo prechádzkou po virtuálnom námestí.

 

 

Vzdelávacie videá

Videa ECBNemusíte čítať, pozrite si naše videá

Nechce sa vám po celom dni strávenom učením čítať? Pozrite si zaujímavé videá, ktoré vám jednoduchým spôsobom objasnia vznik a fungovanie eurozóny, priblížia prácu Európskej centrálnej banky. Dozviete sa, kto riadi menovú politiku v celej eurozóne. Videá majú tri až päť minút a neoberú vás o veľa času. Ak si chcete pozrieť animovaný príbeh o tom, ako je to vlastne s infláciou a prečo je nebezpečná, navštívte časť pre deti.   

 

Prezentacie ppt ECBVytvorte si vlastnú prezentáciu

Ponúkame vám štyri prezentácie, ktoré vytvorili pracovníci Európskej centrálnej banky. Prezentácie sú vo formáte .ppt a otvoríte ich v programe Powerpoint. Stiahnite si ich do počítača a môžete si vytvoriť vlastnú prezentáciu. Profesionálnymi obrázkami určite zaujmete nielen profesorov, ale aj spolužiakov.

 

 

Pracovné zošity

Pracovné zošity

 

 

 

 

 

 

Ďalšie zdroje

Ochranné prvky eurových bankoviek
Eurové mince
Životný cyklus bankoviek
Spôsob overovania pravosti mincí