Deti

Naučte sa hravou formou čo je inflácia, ako odlíšiť pravú bankovku od falošnej alebo spoznajte s našim pexesom národné strany euro mincí.

Nezobrazuje sa vám graf alebo iný Adobe Flash prvok ? - pomocník v prípade, že sa vám graf alebo iný Adobe Flash prvok nezobrazil vo webovom prehliadači.

Workshopy

Nakupovanie s rozumom alebo ako hospodáriť s peniazmi a Kvíz finančnej gramotnosti

 

Pexeso

Pexeso s národnými motívmi eurových mincí

Zahraj si interaktívne pexeso a  dozvieš sa, aké rôzne eurové mince môžu obiehať nielen u nás, ale aj v ostatných krajinách eurozóny. Cieľom je zozbierať rovnaké mince na čo najmenej pokusov. Na výber máte niekoľko rôznych obtiažností. Keď pexeso dohráš, dozvieš sa, ktorá krajina mince vydala.

 

Anna rozlišuje flazifikát bankovky

Rozlíši Anna falošnú bankovku od pravej? 

Dokážeš rozoznať, ktorá bankovka je falošná a ktorá pravá? Anna musí najskôr pozbierať kúsky roztrhanej bankovky po záhrade. Pomôž jej a zároveň zisti, či si poskladal falošnú, alebo pravú bankovku. S Annou musíš pozbierať bankovky v čo najkratšom čase. Ak to nestihneš, prehráš.

 

 

Animovaná rozprávka o inflácii

Rozprávka o tom, ako nás ECB chráni pred inflačnou príšerou

8-minútový kreslený film o cenovej stabilite, ktorý jednoduchým spôsobom vysvetľuje čo cenová stabilita vlastne je. Alex a Anna zaspia na nudnej hodine ekonómie a ocitnú sa v 18. storočí. Vyhladli, chcú si kúpiť niekoľko koláčov, avšak nemajú peniaze. Tie im vďačne ponúkne inflačná príšera. Ceny neustále stúpajú a ... Chceš vedieť, ako sa to skončí? Pozri si video.

 

Falsovatel bol objaveny

Ako Anna s Alexom odhalili falšovateľov bankoviek

Prečítaj si krátky komiks o tom, ako Anna objavila falošné bankovky u Romana Straku, ktorý ostatné deti navádzal, aby mu za ne chodili do obchodu nakupovať. Roman falšoval 20-eurové bankovky a chytili ho policajti. Ako Anna pomohla pri odhalení falšovateľa Straku? V prvom rade vedela rozlíšiť falošnú bankovku od pravej. Chceš to vedieť aj ty? Prečítaj si krátky zaujímavý príbeh.